ПЪРВО ДОПЪЛНЕНИЕ към ПОДРОБЕН ДОКЛАД за подобренията и възможностите на v4 и v5 на THE BEAST.
1 post
• Page 1 of 1
ПЪРВО ДОПЪЛНЕНИЕ към ПОДРОБЕН ДОКЛАД за подобренията и възможностите на v4 и v5 на THE BEAST.
ПЪРВО ДОПЪЛНЕНИЕ към ПОДРОБЕН ДОКЛАД за подобренията и новите възможности на v4 и v5 на BLISSTOOL LTC64X (THE BEAST).
ВАЖНО: Тази статия съдържа обширна допълнителна информация за всички подобрения и нови възможности на v4 и v5 на BLISSTOOL LTC64X (THE BEAST). Ако проявявате интерес към v4 и v5, силно препоръчително е да се запознаете в детайли с цялата информация налична по-долу.
/01/ ПЪРВО ДОПЪЛНЕНИЕ относно потенциометър FREQUENCY на v4 и v5:
С настройка FREQUENCY = MAX, v4 и v5 работят с базова работна честота 8.0KHz и режим NORMAL на предавателя.
С настройка FFREQUENCY = MIN, v4 и v5 работят с базова работна честота 7.4KHz и режим TURBO/BOOST на предавателя.
Режим TURBO/BOOST е проектиран да бъде използван като самостоятелен режим на търсене, подобно на режим NORMAL. Не се препоръчва смяна между двата режима (NORMAL и TURBO/BOOST), с цел допълнително изследване на засечения метален обект, тъй като в режим на ръчен земен баланс (GROUND MODE = MAN), превключването между двата режима, изисква нова настройка на земния баланс на металдетектора. Разликата в земния баланс, е особено забележима при високи нива на GAIN, а също при средно и високо минерализирани терени, терени с високо съдържание на руда и терени осеяни с камъни и скали. Ето защо, смяна между двата режима (NORMAL и TURBO/BOOST), с цел допълнително изследване на засечения метален обект, е ефективна само при ниско минерализирани терени и при работа с ниски нива на GAIN (GAIN = от MIN до 3).
Освен това, за разлика от други марки металдетектори, TURBO/BOOST режима на THE BEAST е проектиран да бъде тотално стабилен и универсален, подобно на режим NORMAL. Въпреки това, поради увеличената мощност на излъчване на предавателя, режим TURBO/BOOST не се препоръчва при влажни и мокри почви, като за подобни теренни условия, режим NORMAL е най-подходящ.
Заради различната мощност на излъчване в режим NORMAL и режим TURBO/BOOST на предавателя:
- с едно зареждане на LiPo батерията, v1, v2 и v2i могат да работят до около 35 - 40 работни часа;
- с едно зареждане на LiPo батерията, v3 може да работи до около 30 - 35 работни часа;
- с едно зареждане на LiPo батерията, v4 и v5 могат да работят до около 30 - 35 работни часа в режим NORMAL и до около 16 - 20 работни часа в режим TURBO/BOOST на предавателя с увеличена мощност на излъчване.
След това, батерията трябва да бъде презаредена.
/02/ ПЪРВО ДОПЪЛНЕНИЕ относно автоматичните стабилизатори налични при v4 и v5:
v4 има постоянно включен автоматичен стабилизатор с висока степен на стабилизация, а v5 има три автоматични стабилизатора (с ниска, средна и висока степен на стабилизация), които могат да се избират от превключвател AUTO ZONES:
- AUTO ZONES = I = автоматичен стабилизатор с ниска степен на стабилизация;
- AUTO ZONES = II = автоматичен стабилизатор със средна степен на стабилизация;
- AUTO ZONES = III = автоматичен стабилизатор с висока степен на стабилизация.
При v3, при високи нива на THRESHOLD в комбинация с високи нива на GAIN, например при GAIN = MAX, и изключен заглушител (SILENCER = OFF), т.е. с максимална чувствителност на металдетектора, при някои терени и специфични теренни условия, могат да се появят първите признаци на нестабилност. За това, този режим е подходящ само за по-опитни потребители.
За разлика от v3, v4 и v5 с автоматичен стабилизатор с висока степен на стабилизация (AUTO ZONES = III), са изцяло стабилни дори при GAIN = MAX, като имат екстремна дълбочина на детекция.
За най-добра стабилност и най-добра дълбочина на детекция, при v5, се препоръчва режим AUTO ZONES = III (автоматичен стабилизатор с висока степен на стабилизация).
С настройки GROUND MODE = MAN, AUTO ZONES = III, при v5, обикновено се постига най-добра стабилност и най-добра дълбочина на детекция.
Режим AUTO ZONES = III при v5, е подходящ за около 80% от терените, като е особено подходящ и за начинаещи потребители и при първоначално тестване и разучаване на v5.
Освен това, при v5, обикновено, в AUTO ZONES = III в сравнение с AUTO ZONES = II, се постига с около 2 см по-голяма дълбочина на детекция за монети, а в AUTO ZONES = III в сравнение с AUTO ZONES = I, се постига с около 4 см по-голяма дълбочина на детекция за монети.
При v5, препоръчителните комбинации между GAIN и AUTO ZONES, в режим на ръчен земен баланс (GROUND MODE = MAN), са:
- При GAIN от MIN до 3, се препоръчват: AUTO ZONES = III, AUTO ZONES = II, AUTO ZONES = I;
- При GAIN от 4 до 6, се препоръчват: AUTO ZONES = III, AUTO ZONES = II;
- При GAIN от 7 до MAX, се препоръчва: AUTO ZONES = III.
При v5, препоръчителните комбинации между минерализацията на терена и AUTO ZONES, в режим на ръчен земен баланс (GROUND MODE = MAN), са:
- При ниско минерализирани терени (GROUND COARSE = от - до 3), се препоръчват: AUTO ZONES = III, AUTO ZONES = II, AUTO ZONES = I;
- При средно минерализирани терени (GROUND COARSE = от 4 до 6), се препоръчват: AUTO ZONES = III, AUTO ZONES = II;
- При високо минерализирани терени (GROUND COARSE = от 7 до +), се препоръчва: AUTO ZONES = III.
При v5, препоръчителните комбинации между замърсеността (нееднородността) на терена и AUTO ZONES, в режим на ръчен земен баланс (GROUND MODE = MAN), са:
- При чисти, незамърсени терени, се препоръчват: AUTO ZONES = III, AUTO ZONES = II, AUTO ZONES = I;
- При силно замърсени с желязо и други замърсители терени, се препоръчват: AUTO ZONES = III, AUTO ZONES = II;
- При терени осеяни с камъни и скали, шлака, горещи скали, керамика, се препоръчва: AUTO ZONES = III.
При v4 има само един автоматичен стабилизатор (с висока степен на стабилизация), а при v5, са налични три автоматични стабилизатора (с ниска, средна и висока степен на стабилизация), за да се осигури още по-голяма универсалност на металдетектора, тъй като различните автоматични стабилизатори, влияят не само на общата стабилност и дълбочината на детекция, но също така и на базовото поведение на металдетектора:
- с автоматичен стабилизатор с ниска степен на стабилизация (AUTO ZONES = I), v5 има по-агресивно, първично поведение на ЗВЯРА, като се чуват всички нюанси на терена. Този режим е подходящ за всички потребители, но при високи нива на GAIN, се препоръчва само за много опитни потребители, които са способни да различават всички специфични нюанси на звука на металдетектора;
- с автоматичен стабилизатор със средна степен на стабилизация (AUTO ZONES = II), v5 има по-умерено, полу опитомено поведение на ЗВЯРА, като работата на терен е по-комфортна. Този режим е подходящ за всички потребители, но при високи нива на GAIN, се препоръчва само за средно напреднали и напреднали потребители;
- с автоматичен стабилизатор с висока степен на стабилизация (AUTO ZONES = III), v5 има тотално стабилно, опитомено поведение на ЗВЯРА, като работата на терен е много по-комфортна. Този режим е подходящ за всички потребители, включително начинаещи, средно напреднали и напреднали потребители. В този режим, дори и с GAIN = MAX, ЗВЯРА е изцяло стабилен и се подчинява безусловно на потребителя.
Освен това, в режим с автоматичен стабилизатор с висока степен на стабилизация (включен постоянно при v4 и достъпен при v5 с настройка AUTO ZONES = III), заради увеличената обща стабилност на металдетектора, при дълбоко заровени метални обекти, които се намират на максимално възможната дълбочина на детекция, звука на металдетектора е по-удължен, по-плътен и по-чуваем в сравнение с режим с автоматичен стабилизатор със средна степен на стабилизация (достъпен при v5 с настройка AUTO ZONES = II) и режим с автоматичен стабилизатор с ниска степен на стабилизация (достъпен при v5 с настройка AUTO ZONES = I).
/03/ ПЪРВО ДОПЪЛНЕНИЕ относно превключвател DISCRIMINATOR:
При всички версии на THE BEAST, в режим DISCRIMINATOR = III, максималния обхват на дискриминация е ограничен до желязо, алуминиево фолио и много малки, ниско проводими метални обекти, от цветни метали и сплави. Ето защо, режим DISCRIMINATOR = III се препоръчва за основен, универсален режим на търсене. Заради ограничената до алуминиево фолио дискриминация, този режим е най-безопасен и най-ефективен при търсене на монети от различни цветни метали и техните сплави: цинк, никел, мед, олово, алуминий, сребро, злато.
При v1, v2, v2i, v3, v4, всички режими на превключвател DISCRIMINATOR (III, II, I) са подходящи за основен режим на търсене на метални обекти от всички цветни метали и техните сплави.
При v5, заради екстремно разширения обхват на дискриминация, само режим DISCRIMINATOR = III е подходящ за основен режим на търсене на метални обекти от всички цветни метали и техните сплави. Режими DISCRIMINATOR = II и DISCRIMINATOR = I на v5, обикновено не са подходящи за основно търсене, тъй като заради екстремно разширения обхват на дискриминация при тях, при високи нива на DISCR LEVEL и DISCR DEPTH, могат да бъдат отхвърлени някои малки метални обекти, например малки бронзови монети. Тези режими са подходящи за специализирано търсене на метални обекти от конкретни цветни метали и техните сплави (например: сребърни монети).
Освен това, режими DISCRIMINATOR = II и DISCRIMINATOR = I на v5, в комбинация с режим DISCRIMINATOR = III, са особено подходящи и за изучаване и опознаване на засечения метален обект още преди той да бъде изкопан.
Режими DISCRIMINATOR = II и DISCRIMINATOR = I на v5, се използват и за различаване (отхвърляне) на различни съвременни замърсители от алуминий, като например различни алуминиеви капачки, накрайници за издърпване на алуминиеви кутии от напитки, различни алуминиеви опаковки и кутии, и др.
1 post
• Page 1 of 1
Return to BLISSTOOL Bulgarian Section
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests